آراد برندینگ
خانه / عناب / قیمت هر کیلو عناب چند تومان است؟

قیمت هر کیلو عناب چند تومان است؟

قیمت هر کیلو عناب تازه و خشک در هفته جاری چند تومان است؟ جواب این سوال مهمترین موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد چرا که از کشاورز گرفته تا خریداران عناب پیوسته به دنبال قیمت عناب هستند تا کشاورزان در فروش عناب و خریداران در خرید آن دچار ضرر نشوند و به اصطلاح عناب را با قیمت روز خرید و فروش کنند.قیمت هر کیلو عناب

عوامل موثر در قیمت هر کیلو عناب

همانطور که می دانید عناب یک محصول باغی می باشد و از این رو با توجه به آب و هوایی که عناب در آنجا کشت می شود و همچنین با توجه به شرایط نگهداری عناب از جمله میزان آبیاری و کود دهی آن نوع عناب برداشت شده (ریز و یا درشتی بودن آن) متفاوت می باشد و این تفاوت کیفیت ها باعث می شود که از عناب قیمت های متفاوتی در بازار موجود باشد.

در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار در قیمت هر کیلو عناب می پردازیم:

 • کیفیت عناب: همانطور که در بالا اشاره شد یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده هر کیلو عناب کیفیت آن می باشد از این رو هر چقدر عناب با کیفیت تر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.
 • اندازه عناب: عناب در هنگام برداشت از باغ به صورت در هم می باشد که بعد از ورود به کارگاه های مخصوص بر اساس اندازه سورت می شود. عناب هر چقدر درشت تر باشد قیمت بیشتری دارد.
 • رنگ عناب: عناب بر اساس رنگ به دو نوع جگری و روشن تقسیم می شود که عناب جگری دارای هسته ریزتر و مزه شیرین تری است از این رو قیمت آن بیشتر می باشد.
 • میزان چروک عناب: بعد از اندازه مهمترین عامل در ارزش گذار این میوه میزان چروک آن است به طوری که هر جقدر عناب صاف تر باشد قیمت آن بیشتر است لازم به ذکر است اگر عناب در درشت ترین حالت خودش هم باشد ولی کامل چروکیده باشد جزء عناب داروی که ارزان ترین نوع عناب می باشد قرار خواهد گرفت.
 • دلالان: واسطه ها در تمام محصولات باعث افزایش قیمت می شودند و عناب نیز از این قضیه مستثنی نیست.
 • میزان برداشت سالیانه عناب: این عامل نیز کاملا مشخص است که هر چقدر یک محصول فراوان باشد قیمت آن پایین خواهد آمد و بالعکس.
 • و…قیمت هر کیلو عناب

قیمت هر کیلو عناب تازه در حال حاضر

عناب تازه در نیمه دوم تابستان هر سال از باغات برداشت می شود و با توجه به طعم بسیار خوبی که دارد علاقمندان زیادی در شهر های مختلف کشور از جمله تهران و اصفهان دارد.

قیمت عناب تازه در بیرجند به نسبت شهر های دیگر ارزانتر می باشد. در حال حاضر قیمت این محصول در خراسان جنوبی حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان می باشد این در حالی است که این قیمت در شهری مثل کرج بیش از ۳۰ هزار تومان است.
قیمت هر کیلو عناب

قیمت روز هر کیلو عناب خشک شده

بر خلاف عناب تازه، عناب خشک در تمام فصول سال در دسترس می باشد و به راحتی می توان آن را از عطاری ها و یا سایت های اینترنتی خریداری کرد.

قیمت روز عناب خشک شده با توجه به پارامتر های گفته شده در بالا متغییر می باشد که به چند نمونه اشاره می کنیم:

 • قیمت هر کیلو عناب دارویی : ۷ تا ۱۰ هزار تومان
 • قیمت عناب ریز : ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان
 • هر کیلو عناب متوسط : ۲۲ تا ۲۸ هزار تومان
 • هر کیلو عناب درشت : ۴۰ تا ۵۵ هزار تومان

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش اینترنتی عناب

فروش اینترنتی عناب به صورت عمده

فروش اینترنتی عناب به صورت عمده توسط افراد و شرکت های زیادی در سراسر ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید