آراد برندینگ
خانه / عناب خشک / قیمت هر کیلو عناب خشک در بازار

قیمت هر کیلو عناب خشک در بازار

قیمت هر کیلو عناب خشک در بازار از سوی بازاریان عمده فروش در سراسر کشور به خصوص بازاری های بیرجند و مشهد تعیین می شود چراکه این دو شهر از اصلی ترین بازارهای خرید و فروش عناب است. عناب خشک به دلیل اینکه بعد از خشک شدن کاهش وزن دارد نسبت به نامه تازه گران تر است که در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع پرداخت.قیمت هر کیلو عناب خشک

انواع عناب خشک

در ایران می توان در اکثر استان های آن عناب را کاشت اما از آن جایی که شرایط مورد نیاز برای عناب شرایط آب و هوایی گرم و خشک است کشت و کار این محصول در استانهای شرقی کشور به خصوص استان خراسان جنوبی از رونق بهتری برخوردار است و ارائه شده در این استان دارای کیفیت مطلوب تری هستند.

در استان خراسان جنوبی انواع عناب کشت می شود که به صورت تازه و خشک شده از درختان برداشت می گردد نوع تازه آن در تابستان و نوع خشک شده آن در پاییز آماده برداشت است.

عناب خشک شده بر اساس پارامترهای زیادی از جمله میزان چروک رنگ و منظور از رنگ در اینجا نوع عناب است که عناب جگری و عناب روشن تقسیم‌بندی می‌شود و علاوه بر این دو پارامتر اندازه الان نیز از ملاک‌های تقسیم‌بندی عناب می باشد.

عناب خشک بر اساس پارامتر های گرفته شده از ریز دارویی تا درشت دست چین شده صورت‌بندی و به فروش می رسد که هرکدام قیمت خاص خود را دارد و از ریز تا درشت روند افزایش قیمت را شاهد هستیم به گونه‌ای که هر چقدر عناب درشت تر می شود قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.قیمت هر کیلو عناب خشک

قیمت هر کیلو عناب خشک

همانطور که گفته شد از این آب به دو صورت تازه و خشک شده برداشت می‌شود که هر کدام از این نمونه ها دارای قیمت خاص خود است.

عناب تازه به دلیل آبدار بودن نسبت به عناب خشک ارزانتر است به صورتی که وقتی اندام خوش می شود کاهش وزن دارد و به همین دلیل قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

عناب خشک با توجه به میزان چروک و اندازه عناب و نوع عناب یعنی جگری و روشن قیمت گذاری می شود.

هر چقدر که باشد و همچنین اندازه آن درشت تر باشد دارای قیمت بیشتری است همچنین از آنجایی که عناب جگری دارای کیفیت بهتری نسبت به عناب روشن است قیمت عناب جگری گرانتر میباشد.

مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت هر کیلو عناب خشک میزان چروک و صافی است و بر خلاف تصور عموم اندازه عناب اصلی ترین عامل تاثیر گذار در قیمت این محصول نیست چرا که بطور مثال اگر عنابی درشت هم باشد ولی چروکیده باشد جز عناب های دارویی به حساب می‌آید که ارزان‌ترین نوع عناب است.

در ادامه به طور حدودی به چند نمونه از قیمت هر کیلو عناب خشک اشاره می‌کنیم و از آنجایی که قیمت ها کاملاً حدودی است برای اطلاع از قیمت روز عناب با کارشناسان فروش ما در تماس باشید و برای دریافت نمونه و تصاویر مربوط به هر کد از عناب با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

قیمت حدودی هر کیلو عناب خشک در بازار

قیمت حدودی هر کیلو عناب خشک در بازار

  • عناب دارویی: خدود ۸ تا ۱۲ هزار تومان
  • عناب ریز کد ۱: ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
  • عناب ریز کد ۲: ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان
  • عناب مخلوط: حدودا ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان
  • عناب درشت کد ۱: حدودا ۳۵ هزار تومان
  • عناب درشت کد ۲: تقریبا ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان
  • عناب درشت کد ۳: تقریبا ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان
  • عناب درشت کد ۴: تقریبا ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان
قیمت هر کیلو عناب خشک

بازار عمده فروشی عناب خشک

شهر عناب و مرکز تولید عناب بیرجند می باشد از این رو اولین و بزرگترین بازار عمده فروشی عناب خشک این شهر به حساب می آید بعد از بیرجند شهر مشهد اصلی ترین بازار خرید و فروش عناب است که بازار مولوی و بازار مصلی در مشهد از اصلی ترین بازارهای عمده فروشی عناب در این شهر می باشند.

تقریبا اکثر شهر های پرجمعیت کشور مانند تهران و اصفهان دارای بازارهای عمده فروشی برای تمام محصولات کشاورزی و خشکبار می باشند که عناب نیز در کنار خشکبار در این بازار های عمده فروشی به فروش میرسد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عمده عناب خشک بسته بندی شده

عناب خشک عمده را می توانید از مراکز بزرگ خشکبارهای عرضه کننده محصولات مواد غذایی تهیه کنید. مراکزی که هم معتبرند و هم امکان فروش عمده محصول عناب را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید